abctechMAGNáš magazín ze světa techniky

Recenze produktu: Mini DC UPS

Otestovali jsme pro vás
22.6.2023

Domácí záložní zdroje jsou stále rozvíjejícím se segmentem. Pokud však chceme zálohovat pouhou bezpečnostní kameru, či domácí WiFi router, moc dostupných řešení k dispozici není. MHPower je napájecí adaptér a Mini UPS 2 v 1.

Domácí záložní zdroje jsou stále rozvíjejícím se segmentem, jelikož doposud jsou za záložní zdroje považovány velké akumulátory s měničem, či hotová řešení v podobě větších zařízení s hlasitým měničem na 230V. Pokud však chceme zálohovat pouhou bezpečnostní kameru, či domácí WiFi router, aby nám při výpadku proudu nevypadla důležitá schůzka, moc dostupných řešení k dispozici není.

Pro tyto uživatele jsme otestovali produkt značky MHPower, která vyniká skvělým poměrem výkonu a ceny. V nabídce je hned několik modelů, přičemž všechny se liší pouze výstupním napětím, jelikož zařízení, kvůli své kompaktní velikosti, nemá přepínač na různá napětí.


Obsah balení
V nenápadné krabičce se kromě zdroje samotného nachází taktéž obligátní návod k obsluze společně s napájecím kabelem. Ten slouží jako redukce mezi samcem USB-A na standardní napájecí jack, který nalezneme u většiny domácích routerů, switchů, či kamer.

Možností je dále samozřejmě taktéž použít vlastní USB kabel a záložní zdroj tak propojit skutečně s čímkoli, co umožňuje napájení přes USB s daným napětím.
POZOR!! Je nutné mít na paměti, že výstupní napětí na USB je různé model od modelu. Pokud tedy zakoupíte model např. 12V 1A, výstupní napětí na USB je 12V a tudíž není možné připojit přes USB např. mobilní telefon, který má zpravidla 5V nabíječku. Hrozí riziko poškození Vašeho zařízení. Je tedy nutné si tento parametr hlídat.


Parametry a výkon
Po zapojení zdroje do elektrické zásuvky pouze přepneme volič z polohy OFF do ON a můžeme připojit libovolné zařízení. Napájení funguje i za předpokladu, že uživatelsky vyměnitelný akumulátor typu 18650, není plně nabitý. Při používání se nabíjí a zároveň je napájeno i koncové zařízení. Po delším výpadku proudu, kdy dojde k úplnému vybití, není třeba mít obavy, že po obnovení dodávky elektrického proudu záložní zdroj způsobí prodlevu v zapnutí napájeného zařízení, dokud se akumulátor nenabije.
 Testovali jsme varianty 24V/0.5A, 12V/1A, 9V/1.2A a 5V/2.1A. Všechny modely mají tedy společný maximální výkon 12W, liší se skutečně pouze napětím. Při simulovaném výpadku proudu záložní zdroj posloužil ještě další 4 hodiny a 15 minut, než se akumulátor kompletně vybil a došlo k přerušení provozu běžného domácího WiFi routeru TP-Link s příkonem necelých 4W. Tato doba samozřejmě oscilovala dle počtu připojených zařízení a využití routeru, při simulovaném výpadku a žádné síťové komunikaci router vydržel na záložní zdroj necelých 6 hodin provozu do úplného vypnutí.

Bezpečnostní kameru Xiaomi s příkonem necelých 1.5W poté záložní zdroj od výpadku proudu podržel ještě dalších 10 hodin a 15 minut.

Po úplném vybití výrobce deklaruje dobu nabití do plné kapacity až 20h, dle testu to však bylo zhruba 9h. 

Závěr
Zařízení MHPower MiniUPS 2500mAh doporučujeme všem, kteří hledají dostupné a přitom všestranné zařízení, které mohou předsadit jakémukoli zařízení, na které je třeba se spolehnout v momentech, kdy dojde k výpadku elektrického proudu.


Domácnosti tak např. mohou zajistit bezpečnostní kameru a WiFi router pro neustálý dohled nad nemovitostí i v případech, kdy proud nefunguje, či pro poskytovatele internetu, kteří potřebují drobné zařízení ke koncovým bodům, které je jednoduše servisovatelné a má možnost výměny akumulátoru.
Contact us!

491 041 044